79. setkání členů společnosti OLYMPSPORT

Setkání členů námětové společnosti OLYMPSPORT se vrátilo po dvou letech do známého prostředí – salónku Českého střeleckého svazu v Praze 7. Předseda společnosti, Josef Kočí, zde 13. listopadu 2021 přivítal pouhých 12 členů. Omluveni byli pánové Petrás a Kamenický.

Poté zhodnotil letošní emisní činnost – zatím bylo vydáno 35 obálek, dopisnic + 1 známka s přítiskem (M.Davidová) + 2 TL vlastní známky – volejbal a tenis. Do konce kalendářního roku plánujeme vydat známky s přítiskem a strojové razítko Tokijské hry – poděkování sportovcům-olympionikům.

Dosud byly vydány dvě čísla zpravodaje, do tiskárny bylo odesláno monotématické číslo věnované filatelistickým materiálům vydaným k OH 2020 v Tokiu, do konce roku se objeví čtvrté číslo.

Zazněla informace o jednání s představiteli České pošty, které se uskutečnilo 19. května. Ta plánuje v příštím roce vydat známku ke 100. výročí narození manželů Zátopkových. Olympsport připomene 50. výročí OH 1972 v Mnichově a ZOH 1992 v Albertville. V plánu jsou i materiály k ZOH 2022 v Pekingu.

Virtuální výstavy AICO se zúčastnilo 5 členů se 7 exponáty s velmi dobrým hodnocením.

Olympsport má nové webové stránky, hned po jejich otevření byla spuštěna aukce (12.11.-15.12.2021). Zazněla také informace o výstavách v Národním a Poštovním muzeu.

V závěru obdrželi přítomní nový odznak OS.

Diskuse přítomných a výměna filatelistických materiálů zakončily dopolední setkání. Poděkování za jeho perfektní přípravu a organizaci patří panu Ladislavu Janouškovi. Příští, jubilejní, 80. setkání, se uskuteční na jaře příštího roku v Brně.

Radek Jásek