Novinka Olympsportu ke 100.výročí narození Dany a Emila Zátopkových!

OLYMPSPORT zajistil pro své členy zobrazenou celistvost. Genezi jejího vzniku popisuje Zdeněk Svědiroh:

Emisní plán České pošty se připravuje s přibližně dvouletým předstihem. Za Olympsport jsme na rok 2022 mimo jiné navrhovali připomenout na známkách i manžele Zátopkovi. Tajným přáním bylo vydání aršíku dle emise Herci z roku 2019. V dubnu loňského roku jsme se dozvěděli, že známky budou vydány!

Až do poloviny letošního srpna jsme napjatě očekávali, jak budou známky vypadat.

Ihned jsem do Postfily zaslal objednávku potřebného množství aršíků. Pak následovalo roztrhání aršíků na jednotlivé známky a přemýšlení, jak je umístit na obálky.  Nakonec jsem musel zvolit větší formát obálek.

Následovala emailová korespondence s paní vedoucí pošty Kopřivnice, kde bylo nachystáno příležitostné razítko a R- nálepka.

Na internetu jsem vyplnil tiskopis ke hromadnému podání doporučených zásilek.

Na připravené obálky jsem postupně vylepil obě známky. Pracovnice pošty mně svěřila R-nálepky, abych si je sám vylepil na vhodné místo a doplnil nálepkou D+1. Takto připravené dopisy pracovnice na přepážce pošty zaevidovala čárovým kódem a velmi pečlivě orazila 2 příležitostnými razítky!

Na obálku se můžete těšit v novinkové službě!

Po celou dobu pobytu na poště mně asistoval náš předseda Pepa Kočí.

Pobytu v Kopřivnici jsme chtěli využít ke shlédnutí míst, spojených s Emilem. Výsledek byl tristní – přístupná byla pouze pamětní deska na náměstí. Socha, slavnostně odhalena v sobotu 17.9.2022, byla nepřístupná – úprava okolí – a bylo ji možno shlédnut pouze přes oplocení ze vzdálenosti cca 50 m. A nově otevřena expozice v Šustalově vile v pondělí zavřena bez ohledu na tento významný den!