SETKÁNÍ SLOVENSKEJ SPOLOČNOSTI OLYMPIJSKÝCH A ŠPORTOVÝCH ZBERATELOV (SSOŠZ) 3.června 2022

Setkání členů SSOŠZ se po odkladech kvůli pandemii COVIDU  uskutečnilo v novém prostředí – v budově nového Slovenského olympiského a športového múzea v centru hlavního města SR Bratislavy.

Předseda SSOŠZ MUDr. Branislav Delej  přivítal 18 členů a jako hosty naši tříčlenou delegaci výboru Olymsportu a zástupce muzea, ve kterém jsme se mohli setkat ve velmi pěkném prostředí .

V úvodu setkání informoval předseda SSOŠZ  a viceprezident AICO o činnosti SSOŠZ v době pandemie. Seznámil s výsledky hospodaření a s návrhem rozpočtu na další rok.

V dalším průběhu informoval o spolupráci se Slovenským olympijským výborem a Slovenskou poštou. Ta na rozdíl od té naší pošty známky k LOH Tokio a ZOH Peking vydala…

Předseda Josef Kočí v diskuzi za nás z Olymsportu poděkoval za pozvání a příjemné setkání. Připomněl vzájemnou spoluúčast na různých setkáních jako jsou Veletržní setkání v Brně nebo dnes probíhajíci Bratislavské Zberatelské dni.

Během neformálních rozhovorů jsme diskutovali možnost organizace zájezdu na celosvětové setkání sběratelů AICO v červnu 2o23 – PARIS 23 .

Všichni členové Olymsportu jsou srdečně zváni na mezinárodní setkání sběratelů AICO do Budapešti a Bratislavy , které by mělo být na konci září – přesný program a místa akcí a další doprovodný program budou včas zveřejněny.

Samotné Bratislavské zberatelské dni se konaly tradičně v areálu INCHEBY. Poprvé bez Slovenské pošty , ale poprvé po covidpandemii přijela Rakouská pošta. Dle trendu z posledních let naši filatelii válcují mince, medaile a hlavně nové EURObankovky ve sběratelských edicích . Jako v Letnanech i tady byly zastoupeny minerály, starožitnost a zajímavá byla nabídka knih z antikvariátů.

Zdeněk Svědiroh, Josef Kočí, Jaroslav Finger

Odkazy  : www.olympic.sk/muzeum-sosv   www.ssosz.sk   www.olymp-sport.cz