82. SETKÁNÍ OLYMPSPORTU – BRNO 3.3.2023

Jarní setkání členů společnosti Olympsport se konalo v Brně. Po dopolední návštěvě Veletržního setkání sběratelů na Brněnském výstavišti jsme se společně přesunuli do salonku hotelu Voroněž. Předseda Olympsportu Josef Kočí přivítal 14 členů, včetně kolegů ze Slovenska. Fotografie z našeho setkání je na titulní straně Zpravodaje a jsou na ní: zleva stojící Pavol Ondráška, Zdeněk Svědiroh, Jaroslav Finger, Jiří Ulrych ml., Radek Jásek, Josef Kočí, Jiří Basl a Jan Petrás, dále zleva sedící Ladislav Janoušek, Václav Diviš, Ján Dobrovolský (staronový člen OS), Jiří Ulrych st. a Ladislav Kočí. Na společné fotografii chybí František Sopko.

V roce 2022 naše společnost vydala celkem 28 kusů obálek a dopisnic v rámci novinkové služby, z toho bylo 11 ks tiskových listů známek s přítisky s medalisty z LOH TOKIO 2020! Zpravodaj vydávaný Honzou Petrásem vyšel vloni 3x. Jedno celé číslo bylo věnováno čestnému předsedovi ing. Jaroslavu Petráskovi, který nás v loni opustil. Vašek Diviš nás informoval o zdárném dokončení aukce na našem webu. Vzhledem k tomu, že se jednalo teprve o druhou aukci s novým systémem, vyskytly se občas potíže s přihlašováním a podobné problémy. Do budoucna u dalších aukcí se budeme snažit tyto závady minimalizovat.

S koncem loňského roku se změnily u České pošty podmínky používání všech typů výplatních strojků. Po intenzivních jednání s firmou EVROFIN se našemu předsedovi podařilo získat do vlastnictví Olympsportu výplatní stroj pro realizaci našich razítek. Patří mu za to velké poděkování, protože nákup výplatního strojku Quadient IS 350 od firmy Evrofin sám sponzoroval.

Do emisního plánu České pošty na letošní rok se nám podařilo protlačit známku s legendárním cyklistou Janem Veselým, která vyjde 14. června s nominální hodnotou 23 Kč. Komisi známkové tvorby jsme předložili také naše návrhy pro rok 2024. Vypadá to, že do emisního plánu České pošty na rok 2024 by se mohla dostat známka k MS v biatlonu v Novém Městě na Moravě, bohužel známky k LOH v Paříži a MS v ledním hokeji v Praze a Ostravě asi do konečného výběru neprojdou… Pro Českou poštu jsou poplatky pro Mezinárodní olympijský výbor či Mezinárodní federaci ledního hokeje v současné situaci neúnosné.

V letošním roce uskuteční World Olympic Collectors Fair v Paříži, a to ve dnech 23.-25.6.2023. Ve spolupráci se slovenskými kolegy tu byla připravena možnost autobusového zájezdu. Nepodařilo se zajistit dostatečnou účast, a tak se někteří z nás vypraví do Francie individuálně. V Bratislavě se ve dnech 1. – 4. června uskuteční výstava známek k 30. výročí Slovenské republiky; chystáme společnou návštěvu jak výstavy, tak Sberatelských dní. Naši činnost bychom chtěli prezentovat i na Pražském sběrateli v září letošního roku.

Zdeněk Svědiroh, člen výboru